wsiiz logoWyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podpisała umowa o stałej współpracy pomiędzy a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Porozumienie podpisane w poniedziałek 18 czerwca 2018 roku ma na celu między innymi transfer wiedzy i doświadczenia pomiędzy instytucjami.
Stronę akademicką reprezentował dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W imieniu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, porozumienie o współpracy podpisała Ewa Papiewska-Borkowska, dyrektorka oddział w Rzeszowie.

- Celem podpisywanej umowy jest transfer wiedzy i doświadczeń pomiędzy WSIiZ a ZUS dla osiągnięcia wzajemnych korzyści na rzecz wzrostu i rozwoju sygnatariuszy umowy, a także społeczności akademickiej, biznesu oraz mieszkańców województwa podkarpackiego - informuje Wojciech Dyląg Regionalny Rzecznik w województwie podkarpackim Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Rzeszowska WSIiZ oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od kilku lat współpracują przy różnych przedsięwzięciach, obecne porozumienie formalizuje tą współpracę i rozszerza jej zakres. Jednym z ważnych działań obu instytucji jest realizowana corocznie od 2016 roku konferencja naukowa pt. „Społeczna odpowiedzialność publicznej – perspektywa regionalna”. Organizatorami tego wydarzenia są Katedra Nauk o Administracji WSIiZ oraz rzeszowski oddział Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto ZUS organizuje w siedzibie WSIiZ przy współpracy z uczelnianym Biurem Karier otwarte spotkania dotyczące m.in. legalnej pracy, ubezpieczeń społecznym czy bezpieczeństwa.

- Podpisane porozumienie jest potwierdzeniem strategicznego znaczenia współpracy naszej Uczelni z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, który jest ważną instytucją polskiego państwa. W jego ramach planujemy pogłębienie dotychczasowej współpracy, m.in. w zakresie dydaktyki, jak i nauki, ale także wdrożenie nowych działań m.in. praktyk dla naszych studentów czy wspólnych studiów podyplomowych - informuje Dominik Łazarz, Rzecznik Prasowy WSIiZ.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->