W dniach 5-6 marca br. odbędą się XIV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon. Impreza będzie miała miejsce na G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego Jasionka 953. Zaproszenie kierowane jest do uczniów wszystkich klas szkół średnich, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli. W targach udział potwierdziły publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii), szkoły policealne oraz doradcy zawodowi.
Od początku października angielski oddział medycyny Uniwersytetu Rzeszowskiego wzbogaci swoją ofertę na kierunku lekarskim o studia całkowicie po angielsku. Program będzie zakładać 6-letnią naukę aż do stopnia lekarza medycyny (Medical Doctor)
Projekt „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych odkrywców” otrzymał pół miliona złotych na podniesienie kompetencji uczniów szkół podstawowych. Beneficjentami projektu będzie 1258 uczniów podstawówek z podkarpacia i okolic.
logo WSPIA 2018Chcąc pozostać najnowocześniejszą uczelnią w regionie, Rzeszowska Szkoła Wyższa zakupi warty 100 tys. zł nowoczesny symulator wirtualnej sceny zbrodni. „Cyber Crime” to nazwa innowacyjnego laboratorium, dzięki któremu studenci będą w wirtualnej rzeczywistość uczyć się prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz analizy znalezionych śladów. Uczelnia kupi nowy sprzęt, dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego województwa Podkarpackiego.
logo WSPIA 2018Najnowszy VII Ranking Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita umieścił WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa na pierwszym miejscu, wśród niepublicznych uczelni, pod względem zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje. W klasyfikacji ogólnej WSPiA znalazła się w ścisłej czołówce zaraz za dużymi warszawskimi uczelniami kształcącymi młodych prawników.
wsiiz rzeszow logoTegoroczna Gali Finałowej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” wyłoniła grono przedstawicieli uczelni z całej Polski, których niezwykłe osiągnięcia nagrodzono specjalnym wyróżnieniem „Aurea Praxis”. Wśród szczęściu wyróżnionych naukowców, znalazł się dr Wergiliusz Gołąbek, rektor rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
wsiiz rzeszow logoU-Multirank powoli staje się jednym z najbardziej opiniotwórczych rankingów uczelni w Europe i na świecie. Tylko w 2018 roku ewaluacji poddano ponad 1600 uczelni z 95 krajów świata. Rzeszowska WSIiZW zyskała wysokie noty w rankingu, plasując się tym samym w czołówce sklasyfikowanych polskich szkół wyższych. Uczelnia uzyskała najwyższe oceny (tj. A lub B) w kilkunastu kategoriach.
wsiiz logo„Nakręć się na studia”, pod takim tytułem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje bezpłatne warsztaty realizacji wideo dla uczniów szkół średnich. Pierwsza edycja szkolenia ruszy już za kilka dni.
wsiiz logoWyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podpisała umowa o stałej współpracy pomiędzy a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Porozumienie podpisane w poniedziałek 18 czerwca 2018 roku ma na celu między innymi transfer wiedzy i doświadczenia pomiędzy instytucjami.
logo WSPIA 2018WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to trzecia najlepsza niepubliczna uczelnia w Polsce prowadząca prawnicze. Tę wysoką lokatę uczelnia zdobyła w najnowszym, XII Rankingu Wydziałów Prawa przygotowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Co bardzo ważne, punkty uzyskane przez WSPiA pokazują, że jest to najlepszy kierunek prawniczy na Podkarpaciu.
logo WSPIA 2018Cztery najlepsze kierunki studiów, kilkanaście specjalności dostosowanych do potrzeb rynku pracy oraz nowatorski system nauczania i sprawdzania wiedzy „EDR-SBS”. Tak wygląda propozycja Rzeszowskiej Szkoły Wyższej dla tegorocznych maturzystów. Rekrutacja kandydatów na studia w nowym roku akademickim rozpoczęła się w piątek, 1-ego czerwca 2018 r.
logour29 maja 2018 r. doszło do pierwszego spotkania przedstawicieli chińskiego uniwersytetu Guangdong Polytechnic Normal University (GPNU) z władzami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie jest konsekwencją podpisanej w ubiegłym roku umowy o współpracy. Celem spotkania było ustalenie szczegółowych zasad dotyczących organizacji procesu kształcenia na kierunku „Chinese Culture and Social Development”, który będzie realizowany w formule „2+2” – dwa pierwsze lata w Uniwersytecie Rzeszowskim – dwa kolejne w Chinach.
logo WSPIA 2018Ponad 20 różnych służb mundurowych oraz instytucji i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli weźmie udział w V jubileuszowym Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W tym roku na uczestników imprezy będą czekać m.in. pokaz współpracy służb ratowniczych w sytuacji kryzysowej, napad na konwój, trup w patio, pokazy technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, wyszkolenia psów służbowych oraz gaszenia wybuchowych substancji. Gośćmi specjalnymi imprezy będą Krystian i Kamil Kłeczek - studenci WSPiA, finaliści programu „Mam talent”
logourW trwającej właśnie w Uniwersytecie Rzeszowskim rekrutacji Wydział Filologiczny uruchamia nowy kierunek na studiach pierwszego stopnia – Polonistyka stosowana. Jest to wyjątkowa opcja dla wszystkich, którzy nie tylko chcą płynnie posługiwać się najtrudniejszym językiem na świecie, ale również uczynić go zarobkową umiejętnością.
logourW najbliższą środę 23 maja na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbędzie się wydarzenie o tytule „Twoja kariera w branży finansowej”, w trakcie którego będzie można zapoznać się ze specyfiką pracy w sektorze finansowym w Polsce.
logourPrzed kilkoma dniami został rozstrzygnięty konkurs konkurs ramach programu OPUS 14. Grant otrzymał projekt badawczy pod kierownictwem prof. dra hab. Sylwestra Czopka, rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekt pod tytułem “Na granicy dwóch światów. Aglomeracja chotyniecka scytyjskiego kręgu kulturowego - etap I: badania terenowe” otrzymał rekordowe dofinansowanie w wysokości 1 380 000 zł. Równolegle finansowego wyróżnienia pochodzącego z Narodowego Centrum Nauki, rzeszowski Wydział Socjologiczno-Historyczny otrzymał kategorię naukową A, która stawia jednostkę w czołówce ośrodków naukowo-badawczych.
logourJuż 14-go maja rozpoczyna się na Uniwersytecie Rzeszowskim rekrutacja studentów na kolejny rok akademicki. W tym roku oferta edukacyjna największej uczelni regionu powiększyła się o nowe kierunki, a w tym najbardziej innowacyjny – Komunikację międzykulturową na Wydziale Socjologiczno-Historycznym.
wsiiz logoWyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dysponuje bogatą ofertą stypendiów dla swoich studentów. Na semestr letni 2017/2018 uczelnia zdecydowała o podwyższeniu większości stawek stypendialnych.
logo WSPIA 2018Już od kwietnia wszyscy studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy pobierają stypendia, otrzymają wyższą pomoc materialną o dokładnie 100zł.
wsiiz rzeszow logoWyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy współpracy z wydawnictwem WAM wydali niezwykłą książkę, „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”, o. Ludwika Wiśniewskiego, znanego polskiego dominikanina, wieloletniego duszpasterza akademickiego i działacza opozycji antykomunistycznej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->