Czy można poważnie traktować studia, na których jednym z przedmiotów lub nawet całym blokiem tematycznym są "Gry i zabawy"? Jeżeli odruchowo od razu masz zamiar odpowiedzieć "nie", lepiej zapoznaj się z treścią tego artykułu. Przekonasz się, że Turystyka i rekreacja to poważne studia, które mogą zapewnić świetny początek międzynarodowej kariery. Branża czeka na młodych, wykształconych i dynamicznych ludzi, którzy umieją znaleźć zastosowanie dla swojej głębokiej i rzetelnej wiedzy o hotelarstwie, różnych dziedzinach turystyki, wypoczynku i zarządzaniu usługami rekreacyjno-turystycznymi.


TiR - Studia na poziomie!

Studia na TiR, bo tak zwykło się mówić o omawianym przez nas kierunku, nie należą do łatwych. Problemem, dla początkujących studentów tej dziedziny jest szeroki zakres, koniecznych do przyswojenia tematów, na który składają się:
  • przedmioty biologiczno-medyczne, są niezbędne do prawidłowego instruktażu czynnego wypoczynku;
  • wiedza o ruchu turystycznym, geografii turystycznej oraz nabycie odpowiednich kompetencji międzykulturowych są nieodzowne do tego, by zarządzać w przyszłości podróżami i rekreacyjną aktywnością turystów turystów;
  • cała grupa przedmiotów związanych z handlem i marketingiem usług turystycznych osadza wcześniej wymienione obszary wiedzy w panoramie wolnego rynku i procesów ekonomicznych, które wpływają na sprzedaż wycieczek, wczasów, dalekich podróży, czy choćby usług SPA.

Droga do sukcesu - języki obce

Należy wziąć pod uwagę, że same studia mają niewielką wartość, o ile absolwent nie będzie znał przynajmniej kilku języków obcych w stopniu umożliwiającym swobodną, codzienną komunikację.

Profil kandydata na Turystykę i rekreację

Kandydat na studia w zakresie turystyki i rekreacji powinien, oprócz znajomości, na jak najlepszym poziomie minimum dwóch języków odznaczać się także dobrą sprawnością fizyczną. Wybierając te studia należy też zdawać sobie sprawę, że kariera zawodowa może potoczyć się różnymi drogami, trzeba się liczyć także z koniecznością licznych i częstych wyjazdów zagranicznych, lub nawet zmianą miejsca zamieszkania.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->