Projekt „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych odkrywców” otrzymał pół miliona złotych na podniesienie kompetencji uczniów szkół podstawowych. Beneficjentami projektu będzie 1258 uczniów podstawówek z podkarpacia i okolic.

logour498 219,00 zł. Tyle dokładnie wynosi całkowita wartość projektu, który będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z Europejskiego Funduszu Społecznego. 19 lipca 2018 Uniwersytet Rzeszowski podpisał umowę z NCBiR, a sam projekt realizowany będzie w okresie od października 2018 do grudnia 2019, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „EKOSKOP”.


Głównym założeniem projektu jest wspieranie szkół w podnoszeniu u uczniów następujących kompetencji i umiejętności: matematyczno-przyrodniczych, rozumienia, kreatywności, przedsiębiorczości, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej. A realizowane to będzie w oparciu o 3 moduły działań edukacyjnych:

- moduł robotyki który obejmuje kształcenie w zakresie programowania Lego Mindstorm, Scratch, Blockly.
- moduł nauk przyrodniczych który obejmie plenerowe warsztaty z laboratorium bioróżnorodności z mikroskopami i instrumentami badawczymi i warsztaty eksperymentalne z chemii i fizyki oraz ekologii i biologii,
- moduł kreatywnego myślenia który rozbudzi uśpioną siłę kreatywności, pobudzi do współpracy zespołowej, zapraszając uczestników do procesów wymagających kooperacja.

szkola1
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, jak również przewiduje się organizację bezpłatnego transportu dla dzieci na zajęcia realizowane na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rekrutacja do projektu rozpocznie się we wrześniu poprzez zapisy na stronie internetowej uniwersytetu. Pierwsze zajęcia rozpoczną się już w październiku. Wszelkie pytania można kierować do kordynatora merytorycznego projektu, Tomasza Warchoła, telefonicznie (0048 723 844 047) i mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->