wsiiz rzeszow logoTegoroczna Gali Finałowej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” wyłoniła grono przedstawicieli uczelni z całej Polski, których niezwykłe osiągnięcia nagrodzono specjalnym wyróżnieniem „Aurea Praxis”. Wśród szczęściu wyróżnionych naukowców, znalazł się dr Wergiliusz Gołąbek, rektor rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
Uroczystość odbyła się pod koniec czerwca w Sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W jej trakcie poza certyfikatami „Uczelnia Liderów”, przyznano również indywidualne wyróżnienia „Aurea Praxis”. Nagrody te, zgodnie z informacjami komisji konkursowej, przyznawane są za „szczególne osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania w prowadzonej instytucji akademickiej idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej”.

Wyróżnienie to otrzymał dr Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ w Rzeszowie. W gronie nagrodzonych zalazło się także pięć innych osób: dr hab. inż. Mariusz Cygnar, rektor PWSZ w Nowym Sączu; prof. dr hab. Witold Stankowski, rektor PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu; dr Marcin Pawęska, rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz dr hab. Marzanna Poniatowicz, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku i dr hab. inż. Zbigniew Wiśniewski, dziekan Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej.

O przyznaniu tego wyróżnienia, tak jak w przypadku certyfikatu „Uczelnia Liderów”, decyduje komisja konkursowa złożona z ekspertów specjalizują się w problematyce zarządzania szkolnictwem wyższym oraz rozwoju systemu edukacji i rynku pracy.

Dr Wergiliusz Gołąbek, od 2016 roku jest rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wcześniej kilka lat pełnił funkcję prorektora tej uczelni. Jest także członkiem Rady Nadzorczej spółki Copernicus Center Press. Ponadto był m.in. długoletnim dyrektorem Naczelnym Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, a także wiceprezydentem Konferencji Dyrektorów Filharmonii Polskich. Został m.in. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Medalem Gloria Artis.
Rektor WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek z nagrodą 2
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->