wsiiz rzeszow logoU-Multirank powoli staje się jednym z najbardziej opiniotwórczych rankingów uczelni w Europe i na świecie. Tylko w 2018 roku ewaluacji poddano ponad 1600 uczelni z 95 krajów świata. Rzeszowska WSIiZW zyskała wysokie noty w rankingu, plasując się tym samym w czołówce sklasyfikowanych polskich szkół wyższych. Uczelnia uzyskała najwyższe oceny (tj. A lub B) w kilkunastu kategoriach.- U-Multirank oferuje studentom, ich rodzicom oraz innym zainteresowanym osobom wartościowe spojrzenie na instytucję szkolnictwa wyższego poprzez szereg parametrów, co jest bardzo pożądane dla dokonania wyboru odpowiedniej uczelni, jak również dla pobudzania zdrowej konkurencji między uczelniami – podkreśla Tibor Navracsics, Komisarz ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu UE.
Zdjecie WSIiZ 1U-Multirank jest narzędziem pozwalającym na wieloaspektowe i wielopłaszczyznowe porównywanie uczelni. Ocena uczelni w rankingu dokonywana jest poprzez przyporządkowanie - w ramach każdego z ponad 30 wskaźników - do jednej z pięciu kategorii tj. od A (bardzo dobra) do E (słaba). Co istotne, wyniki rankingu opierają się także na badaniu opinii blisko 100 tys. studentów, jak również wsparciu ze strony Komisji Europejskiej.
Zdjęcie WSIiZ 2WSIiZ uzyskała najwyższe noty tj. A (bardzo dobry) i B (dobry) łącznie aż w 13 wskaźnikach, między innymi w:
- odsetek absolwentów studiów I i II stopnia, którzy znaleźli pierwszą pracę w regionie
- liczba osiągnięć naukowych w twórczości i sztukach wykonawczych
- ilość utworzonych przedsiębiorstw typu spin-off
- procent absolwentów, którzy ukończyli studia w przewidzianym terminie
- liczba profesjonalnych publikacji w przeliczeniu na kadrę akademicką oraz programów prowadzonych w języku obcym.
Zdjęcie studenci 1Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jest jedyną uczelnią z Podkarpacia, która poddała się ewaluacji U-Multirank. Spośród polskich uczelni, obok WSIiZ, klasyfikowane są m.in.: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański czy Uniwersytet SWPS. Ranking odnotowuje wyniki dla takich znanych uczelni zagranicznych jak m.in. Harvard University, University of Oxford czy University of Cambridge.
Zdjęcie studenci 2
- Ranking ten jest szczególnie ważny dla kandydatów na studia, którzy mają możliwość w miarodajny sposób porównać biorące w nim udział uczelnie z całej Europy. W tym rankingu od początku udział bierze Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania, notując za każdym razem wysokie oceny – podsumowuje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ.

Ze szczegółowymi wynikami U-Multirank 2018 można zapoznać się na stronie internetowej rankingu.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->