logourJuż 14-go maja rozpoczyna się na Uniwersytecie Rzeszowskim rekrutacja studentów na kolejny rok akademicki. W tym roku oferta edukacyjna największej uczelni regionu powiększyła się o nowe kierunki, a w tym najbardziej innowacyjny – Komunikację międzykulturową na Wydziale Socjologiczno-Historycznym.

Nowy kierunek studiów jest dedykowany osobom chcącym rozwijać swoje umiejętności nie tylko na Podkarpaciu, ale budować swoją karierę zawodową również na arenie międzynarodowej. Potrzeba stworzenia takiego kierunku studiów związana jest z badaniem zapotrzebowania pracodawców na osoby mające wiedzę i umiejętności funkcjonowania w firmach i korporacjach międzynarodowych.

Absolwenci tego kierunku będą potrafili skutecznie rozwijać firmę, w której pracują znając specyfikę jej kultury organizacyjnej, która może – ze względu na globalny sposób działania – różnić się od tej, która dominuje w rodzimym systemie prawno-gospodarczym – mówi prof. Paweł Grata, Dziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego.

Dodatkowym atutem nowego kierunku studiów jest możliwość realizacji kariery zawodowej na wielu stanowiskach związanych z komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną w firmie oraz zarządzaniem zasobami i kapitałem ludzkim.

W bieżącym roku akademickim na kandydatów czeka 25 miejsc. Rozpocząć rekrutację można poprzez wypełnienie aplikacji na stronie uniwersytetu pod adresem: rekrutacja.ur.edu.pl
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->