wsiiz rzeszow logoWyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy współpracy z wydawnictwem WAM wydali niezwykłą książkę, „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”, o. Ludwika Wiśniewskiego, znanego polskiego dominikanina, wieloletniego duszpasterza akademickiego i działacza opozycji antykomunistycznej.
- Decyzja o wydaniu przez nas książki z najważniejszymi tekstami ojca Ludwika wynikała z przekonania, że myśl ojca Ludwika zasługuje na upowszechnianie. Uczy ona rozumnego patriotyzmu i odpowiedzialności za kształt polskiego Kościoła. Postawa ojca Ludwika wynika bowiem z miłości do Kościoła, która nakazuje stawianie jego pasterzom wysokich wymagań etycznych i intelektualnych – wspomniał prof. dr. hab. Tadeusz Pomianek.

W książce znajdują się teksty wybrane przez samego ojca Ludwika Wiśniewskiego. Najstarszy pochodzi z 1960 roku, ostatni został napisany w 2017 r. i odnosi się do najbardziej aktualnych problemów Polski i Kościoła. Zebrane w jednym tomie materiały stwarzają okazję do spotkania z najnowszą historią Polski oraz zapoznania się z myślą jednego z najwybitniejszych polskich duchownych ostatniego półwiecza.
Zdj. 1„Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę” jest zbiorem tekstów, w których duchowny zabiera głos w sprawach najistotniejszych: jaka będzie przyszłość Kościoła w Polsce i co Kościół powinien zrobić, żeby stać się apolityczny i otwarty na wiele środowisk dzisiejszego zróżnicowanego świata.

Pod TYM linkiem znajduje się pełny opis książki na stronie WSIiZ, natomiast TEN odsyła bezpośrednio do wydawnictwa.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->