wspia rzeszow przemysl logoAnaliza wyników wstępnych na aplikacje została opracowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości! Połowa ubiegłorocznych absolwentów prawa w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników.

W ogólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych, z których do egzaminu na wybrane aplikacje przystąpiło poniżej 100 absolwentów, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zajęła bardzo wysokie, 4. miejsce. Analiza pokazuje także, że egzamin na wybraną aplikację zdało aż 71 procent absolwentów WSPiA, którzy ukończyli studia z oceną 5 (II miejsce w Polsce wśród uczelni, z których do egzaminu przystąpiło poniżej 100 absolwentów). Z kolei wśród absolwentów, którzy na dyplomie otrzymali ocenę dobrą, aż 66 procent zaliczyło test na wybraną aplikację (I miejsce w Polsce wśród uczelni, z których do egzaminu przystąpiło poniżej 100 absolwentów).
– Takie wyniki pokazują, że autorski program studiów oraz nowoczesne i praktyczne sposoby nauczania przygotowane i wprowadzone przez prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej doskonale przygotowują do egzaminów na wybrane aplikacje - podkreśla prof. Czesław Kłak, dziekan, Dyrektor Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Konsekwentnie realizowany od lat program kształcenia na kierunku prawo przynosi wymierne efekty. Nie kształcimy masowo, nie zależy nam na ilości, lecz na jakości. Ci, którzy marzą o wykonywaniu wybranego zawodu prawniczego, przede wszystkim adwokata czy radcy prawnego, już na studiach mają zapewniony bogaty program zajęć praktycznych, zarówno w postaci warsztatów, jak i pracowni praktycznych. Realizujemy też dodatkowe zajęcia aplikacyjne, dla tych, którzy podjęli decyzję o ubieganiu się o przyjęcie na wybraną aplikację. W ten sposób staramy się modelować karierę naszych studentów – dodaje prof. Czesław Kłak.
WSPiA kampusWyższa Szkoła Prawa i Administracji prowadzi jednolite pięcioletnie studia na kierunku prawo. Kandydatom na studia proponuje wiele nowych rozwiązań. Polegają one na stworzeniu dwóch profili kształcenia oraz daleko idącym upraktycznieniu zajęć. Pierwszy profil adresowany jest do osób chcących zdawać na aplikację (m.in.: sędziowską, prokuratorską, adwokacką, radcowską). Drugi dla osób, które są zainteresowane inną drogą kariery prawniczej (m.in.: doradztwem prawnym, doradztwem podatkowym, pracą w służbach mundurowych itp.). Dodatkowo kandydaci na studia mogą wybrać jedną z indywidualnych ścieżek kształcenia o profilu: Cyberprzestępczość, Kryminalistyka i Kryminologia, Prawo europejskie oraz Prawo w biznesie.

Jak studiuje się na WSPiA? 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->