politechnika rzeszowskaZespół PRz Racing Team wygrał ogólnopolski konkurs KOKON skierowany do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. W konkursie wzięły udział koła naukowe z największych uczelni technicznych w Polsce, między innymi AGH w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej czy Politechniki Warszawskiej.

- To ogromne wyróżnienie i cieszymy się, że nasza konstrukcja aż tak spodobała się głosującym – mówią studenci SKN Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej. - Nagroda, którą otrzymamy przyczyni się do prac rozwojowych nad konstrukcją nowego bolidu, który czujemy, że za rok znowu zawojuje konkursem Kokon – dodają.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza zgłosili do konkursu bolid wyścigowy PMT-01 skonstruowany na wzór pojazdów F1, który bierze udział w międzynarodowych zawodach serii SAE Formula Student. Bolid PMT-01 otrzymał nagrodę publiczności dla najciekawszego projektu, którą przyznano na podstawie głosowania internetowego. Bolid opracowany przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał niemal dwukrotnie większą liczbę głosów niż pozostałe projekty.
kokon

Odwiedź stronę koła naukowego na Facebooku.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->