Jeśli studenckie życie w Rzeszowie to nie sposób zapomnieć o możliwościach spędzania czasu w pobliskich Bieszczadach. Jednak po zajęciach możesz także rozwijać swoje życie kulturalne no i towarzyskie.


Na pewno spędzisz miło czas po zajęciach, jeśli jesteś koneserem muzyki klasycznej albo muzyki źródeł. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej zaliczana jest do grupy kilku najlepszych w kraju. Także jako jedna z najlepszych pod względem akustycznym oceniana jest sala koncertowa Filharmonii. Organizuje ona Muzyczny Festiwal w Łańcucie oraz Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Inne wydarzenia, którymi warto się zainteresować to Carpathia Festival, Dni Rzeszowa, Święto Paniagi, Wielokulturowy Festiwal Galicja, Noc Muzeów, Festiwal Barwy Ukrainy, Juwenalia Rzeszowskie, Dni Kultury Marynistycznej, oraz Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Rzeszowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Rzeszowskie Spotkania Teatralne, Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe, Biennale Plakatu Teatralnego i Biennale Sztuki Komputerowej oraz liczne wystawy malarstwa i fotografii.

Rzeszowskie restauracje oferują dania kuchni z całego świata. Romantyczne kawiarenki na rzeszowskim Rynku kuszą zwłaszcza w okresie letnim, gdy na plenerowej scenie w każdy weekend odbywają się koncerty. Szukaj zwłaszcza klubów i pubów zlokalizowanych w okolicach rzeszowskiego Rynku. Władze miasta zapewniają, że na pewno znajdziesz w Rzeszowie miejsce z odpowiednim klimatem i muzyką dla siebie.

Wiesz co to jest “questing”? Jeden ze sposobów poznawania Rzeszowa. To coraz popularniejszy na świecie sposób na spędzanie wolnego czasu, rodzaj gry miejskiej nazywany turystyką z zagadkami. Idziesz nieoznakowanym szlakiem - questem rozwiązując zadania i poznając okolicę. W Rzeszowie jest kilka takich tras, ale jeśli na studiach poddasz się urokowi miasta - może wyznaczysz nowy quest samodzielnie? Polecamy szczególnie inspirację “Rzeszowskimi piwnicami” - trzykondygnacyjną podziemną trasą turystyczną, unikatową w skali kraju.

Jednak Rzeszów to nie tylko miejsce na eksplorowanie miejskich tajemnic, ale i jedno z najbardziej “zielonych” miast w Polsce. Miasto postawiło na system miejskiego roweru. Możesz ze studenckim rabatem wypożyczyć jeden z ponad 100 charakterystycznych pomarańczowych rowerów. Sieć rowerowych traktów już teraz liczy ponad 90 km, a budują się kolejne.

Możesz uprawiać sport i oddawać się rekreacji korzystając z obszernych - liczących ponad 1000 hektarów - terenów zielonych. To 10 parków miejskich oraz liczący ponad 70 hektarów obszar rekreacyjny przy Zalewie nad Wisłokiem. Znajdziesz tam m.in. park linowy i urządzenia sportowo-rekreacyjne

Jeśli jesteś kibicem sportowym,pewnie już wiesz, że w Rzeszowie możesz śledzić zawody w najwyższych klasach rozgrywkowych w siatkówce, koszykówce, żużlu i tenisie stołowym.

No i pamiętaj, że jesteś o krok od bieszczadzkich połonin. W odległości kilkudziesięciu kilometrów masz nie tylko górskie ścieżki turystyczne piesze i konne oraz trasy narciarskie, ale i największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny – Jezioro Solińskie – ze wspaniałymi warunkami aby poszaleć na kajaku, żaglówce czy “desce”.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->